Güvenlik (GSV Denetimleri)

 

Güvenlik (GSV) Denetimleri ile alakalı merak edilen tüm bilgilere, detaylara ve hizmet içeriğine sizler için hazırlamış olduğumuz bu sayfamızdan erişebilir ve Belcert Belgelendirme´den hizmet alabilirsiniz.

Global Security Verification kelimelerinden oluşan GSV kısaltması global güvenlik doğrulaması anlamına gelmiştir. GSV Global Güvenlik Doğrulaması hem ithalatçı fırmaları hemde tedarikçi firmaları denetler. Uluslararası güvenlik gereksinimlerine bakıldığında güvenlik ölçümlerini değerlendirmek için yardımcı bir güvenlik programıda denilebilir. GSV Güvenlik denetimlerinde terörizme karşı olarak gümrük ticaret ortaklarını, korumadaki ortakları ve yetkili ekonomik operatörleri birbirinden ayrı bir şekilde geliştirmekte olan farklı güvenlik programlarını da kapsayabilmektedir.

GSV Güvenlik Denetimleri

Bağımsız olarak ve tarafsız bir şekilde hizmet veren akredite kurumları aracılığı ile Dünya üzerindeki global bir güvenlik doğrulaması denetimi gerçekleştirilmektedir ve aynı zamanda belgelendirilmektedir. Firmaların alacağı bu hizmet  otomotiv sektörü için temel faydalar sağlamakta, ithalatçılar ve tedarikçiler için ortak bir endüstri platformunu oluşturarak bir iş birliği sağlamaktadır.

Tedarik zinciri içerisinde bulunan tüm firmalar bu sayesde riski azaltmakta ve daha doğru kararlar almayı sağlamaktadır. Etkili bir şekilde veri toplamayı sağlayan, analiz eden ve raporlayan bir sistemdir. GSV denetimlerinde firmalar sürekli iyileştirmeye yönetlik hareket eder.

GSV´ye Dünya´da yüzbinlerce tedarikçi firma yer almaktadır. Bir çok değerlendirme bu şekilde tamamlanmış ve bir çok firma hem zamandan hemde ödemelerinden tasarruf etmiştir. Firmaların iş kesintilerini en aza indirmesi ve marka itibarını arttırması için global güvenlik doğrulaması en iyi yoldur. Bu sayede firmaların iş potansiyelleri artmaktadır.

GSV programına katılan firmalar çok daha az güvenlik denetimi yapmaktadır. Firmaların üretim ve iş performanslarını arttırabilmesi için, iş kesintilerinde azalmaların olması için global tedarik zincirindeki güvenlik kriterlerini karşılamaları demek potansiyellerinin üstüne çıkmak demektir. Uluslararası bir iş ağı olan GSV ( Global Güvenlik Doğrulaması ) küresel tedarik zincirindeki güvenliğini yükselterek önlemlerin alınmasını sağlamaktadır.

Global Güvenlik Doğrulaması ( GSV ) ile ilgili merak ettiğiniz her türlü bilgi ve detay için firmamız Ekol Belgelendirme´den bilgi alabilirsiniz. İncelemekte olduğunuz kurumsal internet sitemizde bulunan canlı destek hattından ücretsiz olarak danışmanlık alabilir ve konuyla alakalı bilgilere erişebilirsiniz. Ekol Belgelendirme GSV konusunda ülke üzerinde bir çok firmadan önde olarak alanında uzman danışmanları ile sizleri bu denetimlerden geçmeye, bu denetimlere hazır bir hale gelmeye sağlamaktadır.

Maliyet konusunda firmalara tasarruf sağlayan, risk kontrolünü sunan ve verimlilik sunan bu sistemde güvenlik doğrulama süreçlerinin gelişmesine yardımcı olmaktayız. GSV ( Global Güvenlik Doğrulama ) ile alakalı merak edilenleri Ekol Belgelendirme olarak yanıtlıyoruz. Bu program gönüllü bir programdır. Tedarikçi olan firmaların güvenlik alanındaki önerilere ve standartlara uygun olup olmasını ölçmek amacı ile vardır. Bu çalışmalara bakıldığında GSV´de saha doğrulamaları yapılmaktadır, program güvenliği sağlanmaktadır, fiziksel güvenlik, personelin güvenliği, erişimlerdeki kontroller, belgelerin incelenmesi ve daha detaylı bir çok içerik güvenlik operasyonları dahilinde değerlendirilecektir.

Ekol Belgelendirme olarak siz değerli ziyaretçilerimize GSV ( Global Güvenlik Doğrulama )  için firmalara, tedarikçilere yönetim hizmetleri kapsamında güvenlik, denetim hizmetlerini de verebiliyoruz. Alanında uzman, tecrübeli danışmanlarımız, eğitmenlerimiz Ekol çatısı altında sizlerin hizmetindedir.

GSV BELGE KONTROL LİSTESİ

GSV denetçilerinin firmanızı ziyaret ettiğinde bir çok belgenin hazır olması, bir çok uyumluluğa uymuş olduğunuz ve farklı detaylar yer almaktadır. GSV denetçilerinin firmanızda aradığı belge, detay ve dökümanlardan bazılarını listelemek gerekirse;

* Tüm güvenlik prosedürlerinin belgelendirilmesini gerektiren belgelenmiş politika, aşağıdaki belgeleri GSV denetçisinin incelemesine hazır durumda mıdır?

* Site güvenlik değerlendirme raporunuz var mı?

* Periyodik olarak güvenlik kontrollerini yapılıyor mu? Kayıtlar mevcut mu?

* Güvenlik iyileştirme programınız mevcut mu?

* Tesis güvenlik planınız var mı ?

* Personel güvenlik kurallarınız bulunuyor mu?

* Düzenli olarak kontrol kayıtlarınız tutuluyor mu? Geçmiş ve yeni kontrol kayıtlarınız var mı?

* Personel kayıtlarınız var mı?

* Çalışan personellerinizin dağılımları ve envanter kayıtları bulunur mu?

* Çalışanların kimlikleri ve kayıtları için prosedürler tam mı?

*  Eğitim materyallerı ve çalışanlarınızın oryantasyon kayıtları bulunuyor mu?

* Belgeli güvenlik eğitimi ve farkındalık programı

* Yazılı çalışan davranış kuralları / el kitabı var mı?

* Çalışanların fesih prosedürleri mevcut mu?

* Teftiş ve kontrol kayıtları

* Güvenlik görevlisinin kuvvet eğitimi kaydı var mı?

* İşlerin görevi, güvenlik görevlilerinin tanımı

* Ziyaretçilerin girişi, araçların giriş çıkış kontrolleri, yönetim prosedürü mevcut mu?

* Çalışanlarınızın giriş ve çıkış kayıtları bulunuyor mu?

* CCTV Kayıtları

* Günlük olarak ziyaretçilerin ve araçların giriş çıkışları

* Çalışanların ve ziyaretçilerin kimlik kartları var mı?

* Bilgisayarlar düzenli yedeklenir mi?

* Gönderi bilgileri ve ihracat kayıtları tutulur mu?

*  Konteynerlar, kamyonlar vb.. araçların muayene kayıtları tutuluyor mu?

* Risk değerlendirme programınız var mı?

Soruları gibi 70´e yakın soru tarafınıza sorulacaktır.

Yukarıda yer alan sorular temsili, bilgilendirme sorularıdır. GSV denetimleri ve belgelendirme süreçlerine ilişkin doğru ve tam denetim listesi için Belcert Belgelendirme ile irtibata geçebilirsiniz.

GSV Belgelendirmesi için hemen bizi arayın.

Facebook Twitter Instagram Instagram