LVD Testleri

LVD TESTLERİ

Alçak gerilim direktifi (LVD) (2014/35/EU) belirli gerilim sınırları dahilinde elektrikli ekipman Avrupa vatandaşları için yüksek koruma düzeyi sağlar ve avrupa ve bir çok dünya piyasasında uygulanır.

Alçak gerilim direktifi (LVD) hakkında LVD , aralarında giriş veya çıkış gerilimi ile çalışan elektrikli ekipmanlarda sağlık ve güvenlik risklerini kapsar .

LVD testi yapılırken elektrikli cihazın kullanım amacına ve kullanım ortamına uygun standardın seçilmesi gerekmektedir. Ürün ile ilgili standartta yer alan ve uygulanabilir bütün deney ve muayeneler LVD testi esnasında tek tek incelenmelidir. LVD testi esnasında veya LVD testi öncesinde, standartta yer alan çevresel koşullar, ön şartlandırma süreçleri var ise uygun çevresel koşullar deney öncesi muhakkak sağlanmalıdır.

LVD testine başlamadan önce cihazın tek hat şeması, kullanım kılavuzu, etiketi, gerilim ve frekans beyan değerleri incelenmelidir. Ayrıca Cihaz içinde bulunan kritik bileşenlerin de varsa test raporları veya uygunluk belgeleri LVD testi öncesinde mutlaka kontrol edilmelidir.

LVD testi, ürüne ait bütün standart gereksinimlerinin karşılanıp karşılanmadığını, ilgili test, muayene ve dokümantasyon kontrolü ile belirler.

LVD testi yapılacak ürünlerin, güncel yönergelere uygun olmasına dikkat edilmelidir. CE sertifikası standartları sık sık güncellendiğinden, yeni üretilen makinaların uygunluğuna dikkat edilmesi son derece önemlidir.


“BELCERT Belgelendirme Kuruluşu olarak LVD TEST hizmetinde sizlere destek olmaktayız. Bu konuda detaylı bilgiye sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.”

 

Facebook Twitter Instagram Instagram