REACH Kaydı ve Belgesi

 

REACH sertifikası AB Reach direktifi esaslarının yer aldığı bir belgedir. Ürünlerin testlerini, analizlerini ve koşullarını değerlendirmekte olan, tarafsız, bağımsız bir yetkili kuruluş tarafından bu sertifikaya hak kazanmak isteyenlere denetimler düzenlenmektedir.

REACH Compliance Certificate belgesini Ekol Belgelendirme ile kolay bir şekilde temin edebilirsiniz. Kimyasal maddelerin testil edilmesi, değerlendirilmesi ve onaylanabilmesi için firmamız ürünlerinizin numunelerini almakta ve kimyasal yapısına bakmaktadır. Tüm maddelerin testten geçmesi gerekmektedir. Belcert Belgelendirme firmanızın Reach Belgesi alabilmesi için gerekli adımları atabilmesi, tüzüğe göre hareket etmesini sağlayabilmektedir.

Ürün içerisinde kansere sebep olacak bir kimyasal bulunuyor mu, ürün zehirli bir etkisi bulunuyor mu, genetik yapıya etkisi olan bir durum var mı, zehirli bir etki oluşturuyor mu, genetik yapıdaki değişkenlikleri neler, uzun süre doğada kaldığında yok oluyor mu veya kirlilik oluşturuyor mu gibi detaylara dikkat edilen REACH belgesi için detaylı bilgi, teklif alabilmek adına hemen firmamıza ulaşabilirsiniz. Ekol Belgelendirme firması uzman danışmanları ve laboratuvarları tarafından testleri yapılan ürünleriniz uluslararası tüzüğe uygunluğu kontrol edilmekte ve gerekli testleri tamamlamasının ardından belgelendirme aşamasına geçilmektedir.

Reach direktifleri dahilinde olan bir karışıma sahipseniz, bir maddeye sahipseniz ve hacim olarak senelik 1 ton üretim miktarını aşıyorsanız ürünlerinizin içinde bulunan tüm maddelerin REACH direktifi kapsamı altında kayıt edilmesi gerekiyor. İlgili kayıtlar ise Avrupa Kimyasallar Ajansı yani ECHA aracılığı ile REACH kayıt numarası oluşturularak tutulmaktadır.

Ürünlerinizin Avrupa Birliği sınırlarında serbest dolaşım içerisinde olması adına REACH düzenlemelerinizi yaptırmalı ve sertifikalarınızı almalısınız.  Üretici olan firmaların tamamı ürünleri ile alakalı teknik birer dosya hazırlamak zorundalardır. Dosyaların tamamında madde kirliliği, üretim aşaması, kullanım imkanları hakkında bilgilerin yer almasının yanı sıra ürünün sınıflandırılması, etiketlendirilmesi ve ürün için güvenli bir kullanım rehber bilgisi yer almaktadır. Aynı zamanda hazırlanacak olan teknik dosya içerisinde üründe kullanılan maddelerin özgü niteliklerine de yer vermek gerekmektedir.

REACH Sisteminin Ana Hedefleri

* Öncelikli olarak doğal çevremizin, insan sağlığının, kimyasal maddelerin neden olduğu tüm risklerden ortamların korunması amaçlanmaktadır.

* AB ( Avrupa Birliği ) ekonomisi adına önemli bir sektör olan kimya sektörünün kendi içerisinde rekabet edilebilir olmasını sağlamak ve rekabeti arttırmak amaçlanmaktadır.

* Ürünlerde kullanılan kimyasal maddelerin tehlikelerini bilmek, tehlike değerlendirmesini yapmak ve bu tehlikeler için alternatif yöntemlere üreticileri teşvik etmek amaçlanmaktadır.

* Ürünlerin AB ( Avrupa Birliği ) pazarında rahat bir şekilde serbest dolaşabilmesini sağlamak amaçlanmaktadır.

Belcert Belgelendirme sizlere tüm belgelendirme hizmetlerinin yanı sıra aynı zamanda REACH belgesi hizmetini de uzman danışmanları ile sağlayabilmektedir. Web sitemizde yer alan tüm hizmetlerimizi rahat, hızlı ve kesintisiz bir şekilde firma personelimizden temin edebilirsiniz. Yüksek performanslı, kaliteli üretimler için hemen bize ulaşabilirsiniz.

REACH BELGESİ HİZMETLERİ

* Reach danışmanlığı
* Reach analiz hizmeti
*SVHC maddeleri risk analizlerinin yapılması
* Reach uygunluk belgesi
* Maddelerin envanteri
* Reach ön kayıt hizmetleri
* Reach ön kayıt işlemleri sırasında firma temsilciliği Belcert Belgelendirme tarafından sağlanmaktadır.

Reach Kayıt işlemleri ve Reach belgelendirmesi ile alakalı her türlü soru ve sorununuz için bize incelediğiniz kurumsal web sitemizin iletişim sayfasında yer alan numaralar aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Facebook Twitter Instagram Instagram