Termal Battaniye CE Belgesi

 

TERMAL BATTANİYE CE BELGESİ


Termal battaniye CE Belgesi, AB’deki 2001/95/EC sayılı Genel Ürün Güvenliği Yönetmeliği uyarınca düzenlenmektedir. Bu Yönetmeliğin amacı; “piyasaya arz edilen, piyasada bulundurulan veya tedarik edilen ve tüketicinin kullanımına hazır edilen, tüketici için amaçlanan veya tüketici için amaçlanmamış olsa dahi makul ölçüde öngörülebilir koşullarda tüketici tarafından kullanılabilecek ürünlerin güvenli olmasının sağlanması ve bu alanda yetkili kuruluşların görevleri ile üreticilerin ve dağıtıcıların yükümlülüklerinin belirlenmesidir.” Termal battaniye CE Belgesi, ürünlerini AB pazarına sokmak isteyen üreticiler için en önemli dokümanlardan biridir. Termal battaniye genel ürün yönetmeliğinde yapılması gerekenleri yerine getirdiği takdirde CE belgesi almaya hak kazanır. Bu konuda BELCERT BELGELENDİRME olarak biz devreye giriyoruz. Bu bağlamda Termal battaniye CE belgesini sizlere sunmaktayız. Ayrıca bu yönetmeliğe uyum sağlayıp sağlamadığınızı öğrenmek ve detaylı bilgi edinmek için Aşan Danışmanlık ve Belgelendirme hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.
 
TERMAL BATTANİYE CE BELGESİ NASIL ALINIR?


Termal battaniye genellikle acil durumlarda ve ısı yalıtımı konusunda kullanılır. Termal battaniye için Ce Belgesi almak oldukça önem arz etmektedir. Ürünlerin Avrupa piyasasına girişi için Termal Battaniye Ce Belgesini mutlaka bulundurmaları gerekmektedir. CE belgesi ürünün kalitesinin yönetmeliğe uygun ve yeterli olduğunu gösteren bir belgedir. Bu yüzdendir ki Termal Battaniye CE Belgesini BELCERT BELGELENDİRME tarafından, tarafınıza temin edebilirsiniz.
TERMAL BATTANİYE CE BELGESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR; Vergi Levhası, Faaliyet belgesi, Ürün bilgisi. Ürün kataloğu, Kullanım klavuzu  gerekmektedir. Detaylı bilgi için BELCERT BELGELENDİRME bilgi alabilirsiniz.

TERMAL BATTANİYE CE BELGESİ HİZMETİNDE DANIŞMANLIK HİZMETİ


BELCERT BELGELENDİRME bir çok belgede olduğu gibi Termal Battaniyede de CE belgesini de sizler için temin edebilmektedir. Termal Battaniye üreticileri CE belgesi almak istediklerindeBELCERT BELGELENDİRMEDEN bilgi alabilirler. BELCERT BELGELENDİRMEDEN  kolay, güvenilir, en uygun maliyetle Termal Battaniye CE belgesine sahip olabilirsiniz.

TERMAL BATTANİYE NEDİR?


Düşük hacimli, hafif, ince yapısı ile çarşafa benzeyen bir malzemedir. Termal radyasyonu yansıtmak amacı ile üzeri ısıl ışınımı ile kaplı olan ince çarşaf battaniyedir. Acil durumlarda ya da aşırı soğuklarda ısıl ışınımı sayesinde fazla ısı üretir. Bu sayede kullanılan bölgeyi aşırı ısıtır. Termal battaniyenin asıl görevi ısıtmak değil insan vücudundaki ya da kullanılan bölgede ve yerdeki ısı yalıtımını korumaktır, yani termal battaniye ısıtmaz. Isı koruması sağlar. Termal battaniyenin daha değişik isimleri de vardır. Bunlar;
İlk yardım battaniyesi
Mylar battaniye
Şok battaniyesi
Uzay battaniyesi
Acil durum battaniyesi, gibi isimlerle de bilinebilir.


TERMAL BATTANİYE HANGİ MALZEMEDEN ÜRETİLİR?


Polyester malzemesinden üretilir. Diğer adı ise (polietilen terefitalat) denilen polyesterden üretilmiştir. Dışına kullanılan malzeme alüminyumdur. Genellikle dışına parlatıcı etkisi olan malzemeler kullanılır. Isı yalıtımı yapması gerektiğinden bu durum önemlidir.  


TERMAL BATTANİYE NERELERDE KULLANILIR?


Genellikle acil durum çantaları, askerler, kampçılar, soğuk bölgelerde yaşayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Acil soğukta kalanlara vücut ısısını koruması için ilk yardım çantalarında bulunur. Termal battaniye sadece bir alanda kullanılmaz. Çadırların dışı sarılabilir. Isı yalıtımı olarak kullanılabilir. Fiyat olarak uygun olan battaniye her alanda kullanıma uygundur.

 

 

Facebook Twitter Instagram Instagram