Ulusal Bilgi Bankası (UBB) Kaydı

Ulusal bilgi bankasının kısaltması olan UBB, Sağlık Bakanlığı ticarette bulunan medikal firmaları başta olmak üzere, ilgili bakanlık ihalelerine girebilmek adına, firmaların ve ürünlerin sisteme dahil olması zorunlu kılınmıştır. Firmaların kendileri ve ürünleri için UBB kaydı yaptırmaları gerekmektedir. UBB Kaydı bulunmayan firmalar tüm ihalelere giriş yapamazlar. Bu nedenle firmanızın olmazsa olmazı, ulusal bilgi bankası kayıt işlemleri için hemen bize ulaşıp danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

T.C.İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) eski UBB kayıt sistemlerinin yerine ÜTS kayıt sistemlerine geçişlerini yapmış bulunmaktadır. Eski sistemi bilerek arama yapanlara erişebilmek adına web sayfamızda bu içeriğimize yer vermiş bulunuyoruz. Tıbbi alandaki tüm ürünlerin, cihazların üretimden, ithalatına kadar her aşamasının son kullanıcıya ulaşana dek kontrol altına alındığı bir sistemdir. Kayıtların ve bildirimlerin yapıldığı bu sistem web tabanlı olarak çalışmaktadır.

Belcert Belgelendirme aracılığı ile tibbi cihaz alanında faaliyetlerini sürdüren firmalar, cihaz üreten veya ithal eden firmaların tamamı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ürün takip sistemine(ÜTS) kayıt olmaları zorunludur. Ekol Belgelendirme firmasından profesyonel destek alarak bu kayıtlarınızı açtırabilir ve firmalarınız, kurumlarınız için gerekli izinleri almamızı sağlayabilirsiniz. Cihazların üretim ve ithal işlemlerinde bakanlık onaylarını almak ve ürünlerinizi piyasaya arz edebilmek için gerekli tüm aşamalar firmamız tarafından kontrol altında olacak ve kayıtlar açılacaktır.

UBB ve ÜTS kaydı bulunmayan firmalar kesinlikle üretimlerini piyasaya sunamamakta veya ithalat izinlerini alamamaktadır. Tıbbi cihazlarınızın üretimlerinin onayları alınmalı ve ithalat işlemleri için gerekli bakanlıklardan tüm süreçlerini tamamlayarak onaydan geçmeleri gerekmektedir.

UBB KAYIT İŞLEMLERİ

Gerekli kayıt işlem aşamalarında kayıt işlemi firma kayıtları, belge kayıtları ve ürün kayıtları aşamaları bir birini takip etmektedir. Kayıt aşamalarındaki gereken tüm evrakların uzmanlarımız tarafından sizlere hatırlatılacağı ve hazırlama aşamasında destek alınabileceğini bilmelisiniz. UBB kayıt işlemlerinin tüm süreçlerini Belcert Belgelendirme uzmanları takip etmektedir. Mesleki tecrübesi üst düzey olan uzmanlarımızdan detaylı bilgi almak ve aklınızdaki soruların yanıtlarını öğrenmek için hemen ulaşım sağlayabilirsiniz.

UBB KAYDINDA İSTENİLEN BAZI BELGELER

UBB sitemine firma kaydınızı yaptırırken ihtiyacınız olacak bazı belgeler şu şekildedir;

* Noter onaylı imza sürküleriniz
* Ticaret odası belgeniz
* Ticaret sicil gazetenizin noter onaylı olan örneği
* Gerekli başvuru formunun tam ve eksiksiz doldurulmuş hali..

UBB Kayıt ücretleri her sene değişebilmektedir, bu nedenle sitemizde bir ücret belirtmemiz doğru olmaz. Dilerseniz web sayfamızda yer alan numaralarımızı arayarak güncel ücretlendirme politikamız hakkında bilgi alabilir ve hizmetimiz ile alakalı merak ettiğiniz tüm soruları iletebilirsiniz.

Belcert Belgelendirme olarak UBB kayıt işlemleri için sizlerin yanındayız. Alanında uzman kadromuz ve profesyonel ekibimiz ile sizlerin hizmetindeyiz.

Daha fazla bilgi, aklınızdaki sorular ve firmanız için UBB kayıt işlemleri için teklif alabilmek adına hemen web sayfamızda yer alan numaralarımızı arayın.

Facebook Twitter Instagram Instagram