Wanhua Ecovadis Tedarik Zinciri Denetimleri

Wanhua Ecovadis Tedarik Zinciri Denetimleri


Wanhua Chemical Group Co., Ltd. yenilikçi kimyasal ürünlerin küresel lider tedarikçileri arasındadır. Kurumsal stratejisini sürekli inovasyon, ticarileştirilmiş tesisler ve verimli çalışmaya endeksleyen şirket, müşterilerine daha rekabetçi ürünler ve çözümler sunmaktadır. Kendi alanını ilgilendiren konularda yenilikleri yakından takip eden  Wanhua Chemical, endüstriyel yapısını optimize etmeye çalışmaktadır. Şirketin ürün gamında poliüretanlar, petrokimyasallar ve performans kimyasallarını yer almaktadır. Faaliyet gösterdiği sektörler arasında ev eşyaları ve mobilya, spor ve eğlence, otomobil ve ulaşım, bina ve inşaat, elektronik ve elektrikli ev aletleri, kişisel bakım ve yeşil enerji bulunmaktadır.
Wanhua Chemical, Çin´de Yantai, Ningbo, Sichuan, Fujian ve Zhuhai´de ve Macaristan´da altı kilit üretim kompleksi kurmuştur. Dünya çapındaki müşterilerine rekabetçi ürünler ve kapsamlı çözümler sunmak isteyen Wanhua, Çin´deki Yantai, Ningbo ve Pekin´de ve ayrıca Kuzey Amerika ve Avrupa´da Ar-Ge merkezleri kurmuş, Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya dahil ondan fazla ülke ve bölgede yan kuruluşlar ve ofisler kurmuştur.
Wanhua Chemical, "Hayatları Dönüştüren Gelişen Kimya" sloganını kendisine misyon edinmiş ve müşterilerine istikrarlı, yüksek kaliteli, rekabetçi ürünler ve verimli hizmetler sunmayı ve sorumlu bir tedarikçi ve endüstri lideri olmayı taahhüt etmektedir. Bunun için de dünyanın dört bir yanındaki tedarikçilerini büyük bir titizlikle seçmekte ve onların da kurumsal sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk politikalarına uygun faaliyetler, ürün ve hizmetler geliştirmesini istemektedir. Bu bağlamda, tedarikçi performansını Ecovadis tedarik zinciri denetimleri ve Ecovadis’in sosyal uygunluk denetim metodolojisi aracılığıyla ölçmektedir.
Wanhua Chemical, 14 Haziran 2021 tarihinde AB merkezli Ecovadis tarafından yapılan küresel kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) değerlendirmesinde 67 puan alarak ilk altın madalya ödülünü kazanmıştır. Bu altın statü, Wanhua´yı EcoVadis´in değerlendirdiği 65.000´den fazla şirketin ilk %5´i arasına yerleştirmektedir.
Bilindiği üzere Ecovadis, TFS-CI (“Together for Sustainability”-Kimyasal Girişim), BM Küresel İlkeler Sözleşmesi ve IPE (Kamu ve Çevre İşleri Enstitüsü) dahil olmak üzere çeşitli STK´lar tarafından ortaklaşa kurulmuştur. Değerlendirme konularına kalite dışında kurumsal operasyonlar sırasında kurumsal yönetimin tüm yönlerini dahil etmiştir. Ecovadis, çevrimiçi materyal sunumu şeklinde ölçeğine ve belirli bir sektöre dayalı olarak bir kuruluş hakkında kapsamlı değerlendirmeler yapmaktadır. Değerlendirme sistemi öncelikle bir işletmenin genel durumu, çevre, çalışma ve insan hakları, iş etiği ve sürdürülebilir satın alma olmak üzere dört unsuruna odaklanır. Ecovadis tarafından yapılan sürdürülebilir tedarik zinciri değerlendirme sonuçları, müşteriler ve tedarikçiler için ortak bir platform sağlamaktadır. Wanhua da tedarikçilerini Ecovadis kriterlerine göre değerlendirmekte ve sadece sürdürlebilir tedarik prensiplerine uygun olarak çalışan firmalarla iş birliği yapmaktadır.
Wanhua Ecovadis tedarik zinciri denetimlerinde, birlikte çalışacağı ya da çalışmakta olduğu firmaların; çevresel mevzuatlara uyumunu, işçi haklarını tanımasını, sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı tahsis etmesini, çalışmalarını adil ve etik bir çizgide sürdürmesi vb gibi konuları ele almaktadır.


Facebook Twitter Instagram Instagram